Звіт (частина 2)

Звіт про проведення Всеукраїнського місячника

шкільних бібліотек – 2023 (частина 2)

Я люблю Украину - красивые картинки (50 фото)              Завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, який проходив під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». Головною метою Всеукраїнського місячника є сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю, виховання у дітей поваги і шанобливого ставлення до історико–культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.

              Для учнів 3Б класу з метою розширення знань про бібліотеку, популяризацїї читання, формування потреби у читанні книг, пропагування книг як джерела знань була проведена бесіда на тему «Книги – наші друзі!».

 На бібліотечному уроці «Першодрукар України» учні 7-А класу дізналися про   Івана Федорова і про те, яку надзвичайну роль у розвитку української культури в боротьбі українців за свої права відіграло виникнення книгодрукування в Україні.

З метою ознайомлення  дітей з функціями  бібліотеки ліцею, з правилами користування абонементом та читальним залом, розвитком пізнавальних та читацьких інтересів дітей була організована бібліоподорож  «Мандрівка книжковим містом» для учнів 2-А класу (класовод Іванова В.О.), після якої учнів 2-А  класу було записано до бібліотеки.

            За сприяння учителя образотворчого мистецтва Фещук Є.І. серед учнів 7-х класів було організовано конкурс  малюнків патріотичних композицій «Україна – моя Батьківщина!». Діти втілили на папері своє бачення сьогодення та заповітні мрії про майбутнє. Творчі роботи сповнені віри у світле завтра, прагнення до миру, проникнуті любов’ю до України, гордістю за наш народ та його воїнів-захисників. Кращих виконавців малюнків було відзначено грамотами.

                    Упродовж місячника були здійснені рейди-перевірки стану підручників «Мій підручник – вірний друг» по всіх класах ліцею. Проведено ряд бесід про правила користування і зберігання навчальної літератури. Перевіркою було встановлено, що більшість учнів ставляться до збереження підручників відповідально.

            Цікаво, весело та пізнавально пройшов конкурс-розмальовка «Мій рідний край в осінніх барвах», учасниками якого стали учні 2-Б класу (класовод Варухіна Л.М.). Діти взяли активну участь в обговоренні інформації про чарівну пору року – осінь, розгадували загадки, чудово розфарбували розмальовки на осінню тематику.

          Інформативно та цікаво пройшов бібліотечний урок у 3-А класі (класовод А.М.Порядко). Діти дізналися про анатомію книг, як вони побудовані, які їхні складові частини. Розповідь доповнювала презентація та показ різних книг із фондів бібліотеки. Учні  не тільки уважно слухали, але й ставили запитання, ділилися власними думками, намагались знайти  складові частини книги (обкладинку, форзац, титульний лист, довідковий апарат, ілюстрації).

         Під час проведення Всеукраїнського місячника до бібліотеки завітали і наймолодші учні ліцею – першокласники (класовод Бовтачук Н.І.). Діти ознайомились із видами періодичної преси, яка є у фондах бібліотеки. Година спілкування “Дитячі українські періодичні видання” допоможе  сформувати в учнів уміння  читати дитячі журнали та газети, використовувати їхні матеріали на уроках і в позаурочний час.

             «Поезія — це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…». В 11-му класі пройшла поетична хвилинка «Ти в серці, вічна і єдина, моя маленька Батьківщина!».

            Вчитель української мови і літератури Малишко І.В. зосередила увагу учнів на творчості українських поетів, яку вони вивчали напередодні. На зустріч була запрошена вчитель української мови і літератури Кучерук Т.Н, яка розповіла учням про  свою творчу діяльність та  прочитала учням свої вірші, присвячені нашій рідній землі.  Одинадцятикласники з вдячністю вручили букет улюблених осінніх квітів Тетяні Никифорівні. Проведення таких заходів виховує інтерес  до читання, розвиває творчі здібності  учнів, любов до прекрасного.

            Учні 8-А класу стали учасниками літературної гри «З історії українського козацтва». Діти  пригадали цікаві моменти з життя українських козаків, їх обряди та звичаї, а також права та їхні обов’язки. Такі заходи допомагають виховувати почуття гордості за славну історію свого народу.

Щорічно, 28 жовтня,  відзначається День визволення України від нацистських загарбників. Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від нацистів, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».
          В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.
          Напередодні Дня визволення України від нацистських загарбників для читачів нашої бібліотеки була організована тематична виставка «Нам жити та пам’ятати».

Упродовж місяця   проводилася акція  «Книга в дарунок бібліотеці!». Як завжди, наші читачі з готовністю відгукнулися на пропозицію  бібліотекара ліцею. В ході акції фонд бібліотеки збільшився на 13 книг, які подарували:

  • учні 9-х класів – 10 книг;
  • учень 10-Б класу Гнатюк Ярослав  – 1 книга;
  • видавництво «Ірбіс Комікси» – 2 книги;

Дякуємо всім за подаровані книги!

            Проведення місячника – це чудова нагода привернути увагу учнів до  бібліотеки навчального закладу, підвищити  її роль  у відновленні історичної пам’яті народу, становлення  національної свідомості учнів, вихованні гідності й патріотизму. Адже шкільна бібліотека займає важливе місце у системі освіти. Вона сприяє духовно-етичному вихованню молоді, оскільки, привертаючи  увагу учнів до читання, передбачає збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини, у тому числі  й «малої».

Loading